Sedye Asansörü

İlk başta sadece hastaneler için tasarlanan sedye asansörleri daha sonrasında birçok bina ve kamu kuruluşlarında da kullanılmaya başlanmıştır. Sedye asansörü sayesinde acil ekipleri hastayı sedye üzerinde konforlu bir şekilde binadan tahliyesini sağlayabilirler. Bu tarz asansörlerin yapımında dikkat edilmesi gereken standartlar vardır. Örneğin iç yüzeyinin antibakteriyel yapıda olması gerekir.

Hastanelerde kullanılan sedye asansörlerinin sarsıntısız ve konforlu bir şekilde hareket etmesi gereklidir. Bu asansörlerin aydınlatması aynı zamanda hastayı rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmış olması gerekir. 

Sedye asansörlerinin kapasite olarak en az bir sedye ve bir refakatçiyi sedyeyi rahatlıkla kabine koyup çıkartabilecek şekilde tasarlanmış olması gerekir. 

Hassas kat seviyesi ayarı sayesinde sedye ve tekerlekli sandalyelerin giriş ve çıkışlarda takılmasını önlenir. Ayrıca sedye asansörlerinin butonları diğer asansörlere göre daha aşağıda konumlandırılmış olması hasta ve refakatçi erişimi açısından önemlidir. Yine sesli bilgilendirme ile bulunan kat ve hareket yönü kullanıcıya aktarılmalıdır.

Mardin Mesalift asansör montaj, bakım ve revizyon alanındaki tecrübesiyle siz değerli müşterilerimizin sedye asansör montaj, bakım ve revizyon ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Mardin Asansör Bakım

İletişim

Tel

0552 716 97 47

0482 502 97 47

Adres

Nur Mh. 57. Cad Deniz 5 Sitesi A Blok No:3G, 47100 Artuklu/Mardin